Leaderboard 2017

Group «WEST»

Mark
Slivchenko

Dynamo

10

Pas
+Goal
18

Arseniy
Vorobyov

Dynamo

10

Pas
+Goal
3

Andrey
Krutov

LADA

10

Pas
+Goal
9

Mikhail
Komarov

CSKA

9

Pas
+Goal
22

Stanislav
Khamitov

Spartak

8

Pas
+Goal
68

Nikita
Ignatov

LADA

8

Pas
+Goal
10

Silantiy
Kozhushko

CSKA

8

Pas
+Goal
11

David
Romanov

Torpedo

8

Pas
+Goal
46

Group «EAST»

Danil
Shubin

Traktor

10

Pas
+Goal
36

Itay
Gurevich

Metallurg

10

Pas
+Goal
92

Sultan
Gilyazov

Avangard

10

Pas
+Goal
16

Rim
Giniyatullin

Ak Bars

9

Pas
+Goal
28

Maksim
Tarasov

Avtomobilist

9

Pas
+Goal
99

Alexander
Shen

Salavat Ulaev

8

Pas
+Goal
16

Roman
Golnik

Metallurg

7

Pas
+Goal
68

Ratmir
Aubakirov

Avangard

7

Pas
+Goal
10


Rules of determining the leaders of the tournament

Group «WEST»

Mark
Slivchenko

Dynamo

8

Goal
18

Stanislav
Khamitov

Spartak

7

Goal
68

Vladimir
Krasikov

Severstal

6

Goal
14

Nikita
Ignatov

LADA

6

Goal
10

Arseniy
Vorobyov

Dynamo

6

Goal
3

Silantiy
Kozhushko

CSKA

5

Goal
11

David
Romanov

Torpedo

5

Goal
46

Vyacheslav
Ulyanov

Severstal

5

Goal
3

Group «EAST»

Alexander
Shen

Salavat Ulaev

6

Goal
16

Egor
Sapozhnikov

Avtomobilist

6

Goal
65

Roman
Golnik

Metallurg

5

Goal
68

Ratmir
Aubakirov

Avangard

5

Goal
10

Danil
Shubin

Traktor

5

Goal
36

Kirill
Potapov

Metallurg

5

Goal
88

Nikita
Burakov

Rubin

4

Goal
22

Rim
Giniyatullin

Ak Bars

4

Goal
28


Rules of determining the leaders of the tournament

Group «WEST»

Mikhail
Komarov

CSKA

6

Pas
22

Stepan
Tarasenko

Spartak

5

Pas
76

Danil
Dolgopolov

Severstal

5

Pas
11

Andrey
Krutov

LADA

5

Pas
9

Bogdan
Belkin

Dinamo

4

Pas
87

Makar
Opolinskiy

Vityaz

4

Pas
19

Gleb
Lagoda

CSKA

4

Pas
18

Anton
Silaev

Torpedo

4

Pas
21

Group «EAST»

Sultan
Gilyazov

Avangard

8

Pas
16

Itay
Gurevich

Metallurg

6

Pas
92

Alexander
Lapshin

Metallurg

6

Pas
7

Mikhail
Fyodorov

Metallurg

5

Pas
84

Danil
Shubin

Traktor

5

Pas
36

Rim
Giniyatullin

Ak Bars

5

Pas
28

Ruzal
Nigmatullin

Ak Bars

5

Pas
25

Maksim
Tarasov

Avtomobilist

5

Pas
99


Rules of determining the leaders of the tournament

Group «WEST»

Daniil
Tetyushkin

Lokomotiv

0

GAA
95

Egor
Shpak

SKA

0

GAA
20

Danila
Dutov

CSKA

0.37

GAA
30

Mikhail
Korotkov

SKA

1.04

GAA
1

Mikhail
Egorov

CSKA

1.32

GAA
40

Alexander
Levshin

Dynamo

1.48

GAA
1

Kirill
Guryev

Spartak

1.61

GAA
35

Artyom
Lebedev

Torpedo

1.83

GAA
1

Group «EAST»

Nikita
Mironov

Salavat Ulaev

0

GAA
46

Lev
Khashin

Metallurg

1.38

GAA
72

Albert
Mukhametshin

Salavat Ulaev

1.46

GAA
80

Fyodor
Zubkov

Traktor

1.5

GAA
62

Ivan
Yunin

Avangard

1.94

GAA
1

Almaz
Latipov

Neftekhimik

2.05

GAA
99

Nikita
Sotnikov

Metallurg

2.09

GAA
1

Mikhail
Fudymovskiy

Rubin

2.26

GAA
1


Rules of determining the leaders of the tournament

Group «WEST»

Team PIM
Dinamo 14
Torpedo 18
Spartak 24
Dinamo 26
CSKA 28
Lokomotiv 34
SKA 34
Dynamo 36
Vityaz 38
Jokerit 38
Sochi 44
Yamal 44
Severstal 52
LADA 76

Group «EAST»

Team PIM
Sibir 14
Avangard 22
Barys 24
Salavat Ulaev 26
Amur 30
Traktor 32
Ak Bars 34
Metallurg 36
Metallurg 55
Neftekhimik 60
Rubin 64
Ugra 102
Avtomobilist 104


Rules of determining the leaders of the tournament
General partner
Official insurer